Práškové lakování


- - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - -Práškové lakování je moderní technologie povrchové úpravy kovů. Splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí.
Zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami. Předpokladem pro kvalitní nástřik je očištěný povrch
lakovaného výrobku (odmaštěný, případně opískovaný).

  • Práškové barvy KOMAXIT® jsou určeny převážně k povrchové úpravě kovových materiálů, které odolávají vytvrzovacím teplotám 140 až 200 °C.
  • splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí
  • zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami

Předpokladem pro kvalitní nástřik je očištěný povrch lakovaného výrobku (odmaštěný, případně opískovaný).

K nabíjení částic dochází dvěma způsoby:
1) elektrostatickým nabíjením

2) tribostatickým (kinetickým) nabíjením

Po nanesení práškové nátěrové hmoty následuje vypálení výrobků ve vypalovací peci. Při 180°C dochází k roztavení, vytvrzení a přilnutí prášku k povrchu výrobku.

ROZSAH POUŽITÍ
Jako reakce na zvyšující se oblibu a poptávku po tomto typu povrchové úpravy byly ve společnosti Balakom, a.s. vyvinuty nové modifikace, umožňující dnes KOMAXIT® aplikovat také na vybrané plasty, některé výrobky ze skla a keramiky a teplotně méně odolné slitiny.

KOMAXIT® se používá na povrchovou úpravu tzv. bílého programu (praček, ledniček, sporáků), kovového nábytku a bytových doplňků, trezorů, zámků, věšáků, krytů spotřební elektroniky a výpočetní techniky, jízdních kol, sportovního nářadí a posilovacích strojů, kancelářských a studijních pomůcek, magnetických tabulí, drobných předmětů, se kterými se běžně setkáváme (lžíce na boty, otvíráky), dílů pro automobilový průmysl (brzdových destiček, disků kol, kovových částí interiéru, řady komponentů na motocyklech), radiátorů, hasících přístrojů, dopisních schránek, osvětlovacích těles, elektrorozvodných skříní, kovových podhledů, regálů, stavební techniky a mnoha a mnoha dalších.

Vzorník odstínů RAL

- - -


- - - - - -

Copyright © 2016 KAMEL.cz all rights reserved | Site Map